Projekt

Musik produktioner:

Alcazar, Alice Babs & Charlie Norman, Alien Beat, Anne-Lie Rydé,
Army Of Lovers, After Dark.

Basse Wickman, Björn J:son Lindh, Blossom, Boppers, Basic Elements.

Carola, Charlotte Nilsson, Charlie, Chattanooga, Clash.

Dale, Dan Hylander, Dayeene, Docent Död.

Eartha Kitt, Egba, Electric Banana Band, Electric Boys, Eric Gadd,
Erik Puppe Lundmark, Europe, Eva Dahlgren.

Frankie LaMotte.

Gang Bang, Georgie Fame & Lena Ericsson, Gigi Hamilton, Good Clean Fun.
Gärdesfestivalen-80 talet!

Hansa Band, Harpo, Highway Stars.

Izabella Scorupco.

Japop, Jan Malmsjö, Jan Schaffer, Jean Luc Ponty, J-P Wall,
Jejja Sundström & Stefan Demert, Jerry Williams, Johan Lindell,
Jonas Warnerbring, Joker-filmmusik 1991

Kalle Moraeus, Kayo, Keith Collin, Kennet Greuz, Kenneth & Knutters,
Kjell Wallgren, Kjell Öhman Organ Grinders, Kurres Kapell,
”Kronvittnet” -filmmusik 1989

Lasse Berghagen, Lill Babs, Lili & Sussie, Lisa Nilsson,
Linus & The Loosers, Liza Öhman.

Made in Sweden. Magnum Bonum, Magnus Lindberg, Magnus Uggla,
Malou Berg, Marc Bolan, Mats Ronander, Mikeal ”Nord” Andersson,
Mikael Rickfors, Milla´s Mirakel, Monaco Blues Band, Mosquitos,
Monica Zetterlund.

Nysse, Nils Landgren.

Oh Boy, Oriental Wind, Orup.

Paul Rein, Pernilla Wahlgren, Peter Jöback, Placido Domingo,
Pontus Platin, Povel Ramel, Pugh, Putte Wickman, Py Bäckman.

Richard Häger, Robert Wells, Robyn, Rolling Stones TV special, Rosa Körberg.

Sebastian, SH!, Shane, Stefan Andersson, Steve Dobrogosz & Berit Andersson,
Simple Minds, Sir Douglas Quintet, Small Talk, So What, Stiff Little Fingers,
StoneFunkers, Ståålfågel, Susies Orkester, Strix Q, STUTS, Surf Turf,
Style, Sylvia Vrethammar, Swemix, Surprise Sisters.
“Så som I himmelen” – filmmusik, Solstollarna.

Ted Gärdestad, Tina Moe, Tomas DiLeva, Tomas Ledin, Tommy Ekman,
Tommy Körberg, Tommy Nilsson, Treat.

Ulf Lundell, Uli Rooth, Urban Agnas.

Vicky Benkert.

Zzaj.

1,2,3., 220V, 9T9.

TV produktioner:

ABBA-The Tribute i Globen 2002-Lundin & co/SVT, ADAM-Think Big TV/TV3,
Aschberg ”Ikväll”-Strix/Tv3, Aschbergs Uppesittarkväll-Strix/TV3, Axxes tv,
Alla för byn galan-Strix/TV3, Andra Avenyn-SVT.

Alla mot en 2005-Meter/TV4.

Agnetha Fältskog-”My Colouring Book” video-Happy Tear.

Baren-Strix/TV3, Bongo-Strix/TV3, Bara Barn Galan.

Cirkus Scott & Cirkus Prinsessan-SVT, Circo Massimo 2003- RAI TV,
c/o Segermyhr-TV4, China Revyn 2004.

Direkt från Berns-Kanon TV/TV4, DN Galan 2002, Dokumentärer för SVT, Det sociala spelet /TV4; Dance Music Awards 97-Z tv.

Efterlyst-Strix/TV3, Electric Banana band-Titan/TV4, Energi Galan – 2004, Ett herrans liv/Kanal5.

Filmgalan-Kanon TV/TV4, Friends-Strix/TV4,
Förnimmelse av mord-Nordisk Film/Kanal 5,
För dom hemlösa-Titan/TV3, Fröken Sverige 2001-Strix/TV3,
Fotbollsgalan 2002-/TV4, Fredsstyrkan/TV4.

Gladiatorerna-MTV Prod./TV4.

Grammisgalan 2005-Produktionsbolaget/TV4.

Hey Barberiba-Baluba/TV4, Hit Makers/Kanal 5, Hål i väggen/Blu/TV6, Härre på täppan-Mastiff/TV6.

Invigningen av Globen-radio & tv utsändning.
Idol 2004,2005, 2006 & 2007-Meter TV/TV4

Julkalendern ”Jul i Kapernaum” 1995 /SVT.

Klassfesten-Wegelius/TV3, Kommissionen – SVT Drama,
Klick-Aftonbladet/TV7,

Live Show-TV4, Lotta (talkshow med Lotta Aschberg)-Strix/Kanal 5, Lena & Orup /Titan.

Millenium 2000– TV3, Mitt Sanna Jag (sitcom med Lill Lindfors)-Teamwork /TV4, Måndagsklubben-Think Big TV/Kanal5, MeritaNordbanken Bolagsstämma 2003.

Nobel prisutdelning 2007- … /TV4, NRJ Radio Awards 2002 & 2004-Baluba/Kanal 5,
Nya Tider/Jarowskij/TV4, Närbild /SVT

Nyfken EU-Vilgot Sjöman/Modfilm.

Parlamentet-TV4,Polar Music Prize 2003,2004,2005,2006,2007 & 2008- Meter/OTW/TV4,
Pop Idol – Meter TV/ TV4, Pop Stars-MTV Prod./Kanal 5,
Par På Prov – Meter TV/TV3.

QX galan 2001, 2004, 2008-Meter TV, René-Strix/TV3,

Riksidrottsförbundet 100år-meter/TV4, Robinson 1997-2002-Strix/SVT,
Room Service-Jarowskij/Kanal5, Röda Rubinen-Jarowskij/TV4,
Rolling Stones Live på Stadion, Rosa Bandet galan.

Saknad-Nordisk Film/TV4, Sommarkrysset 2006, 2007 & 2008-Baluba/TV4,
Sommar på Gröna Lund-Kanon TV/TV4, Sommarvågen-Teamwork/TV4,
Stjärna mot stjärna-Titan/TV4, Svenska Idrottsgalan 2000 & 2001-Lundin &co/SVT,
Swedish Dance Music Awards –95/ZTV, Simning – World Cup 2001,
Souper Troupers – Meter TV/TV4, SPUNG – SVT Drama,
Stadskampen-Jarowskij/TV4, Skrotslaget-Baluba/SVT,
Så ska det låta-MTV Mastiff/SVT, Sommar Kryzzet, Baluba/TV4,
Sing a long-Jarowsij/TV3, SOC Bordstennis /TV4, Singing Bee-Meter TV /TV3.

Snacka om nyheter-Jarowskij/Kanal 9 & Kanal 5.

Tivoli på Gröna Lund – SVT. Thorleifs jul-Titan/TV4.

Unplugged-Titan/TV3.

Vattenfestivalen- Radio STHLM & TV4, Villa Medusa-Strix/TV3,
Vinterkrysset-baluba/TV4, Vänner och Fiender-Jarowskij/TV4.

Wanna Be-Strix/TV3, West End Star-Silverback/TV3.

69°Nord -Nordisk Film/Kanal5.